Aktualności

W czerwcu tradycyjnie ma miejsce zakończenie sezonu Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. Na ostatnim koncercie przed wakacyjną przerwą - w czasie której będzie okazja do podróżowania i robienia zdjęć w salonowej koszulce, aby zasilić nasz Facebookowy album "Spełnienie marzeń o podróżach" - wystąpią znany stałym bywalcom naszych koncertów i afterków Michał Dominiak oraz - po raz pierwszy na naszej scenie - Przemysław Mazurek, uczestnik i laureat wielu przeglądów, festiwali i konkursów, w tym laureat jubileuszowego X Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Nadzieja" im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu. To wszystko już 16 czerwca o godzinie 20:00 w Starym Klasztorze. Przybywajcie, bo następny koncert dopiero we wrześniu!

16.06.2015 

Wypoczęci po kwietniowych emocjach, jakie towarzyszyły nam podczas koncertu "Źródło - przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu", wszyscyśmy gotowi do kolejną porcję pieśni Jacka, bardów czeskich i nie tylko - zwłaszcza w wydaniu koncertowym!
Zatem niniejszym zapraszamy na kolejny koncert Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego do Starego Klasztoru już 19 maja. Zaczynamy jak zazwyczaj o 20:00, wstęp wolny. Na scenie tym razem męska obsada: Aleksander Spyra oraz Radek Książek.
Czeka nas solidna dawka ulubionych pieśni! A po koncercie - oczywiście - gramy i śpiewamy bez prądu, zatem zabierzcie gitary, śpiewniki i zapasowe struny głosowe!

07.05.2015 

10 kwietnia 2015 roku minie 11 lat od śmierci Jacka Kaczmarskiego. W wigilię tej rocznicy chcielibyśmy zaprosić Was na kolejny, już siódmy, koncert pod szyldem Źródło - przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu. Odbędzie się on tym razem w Sali Gotyckiej wrocławskiego klubu muzycznego Stary Klasztor przy ulicy Purkyniego 1. Wystąpią:

  • Trio Łódzko-Chojnowskie
  • Triada Poetica
  • Justyna Panfilewicz i Cezary Mogielnicki
  • Kuba Kwaśniewski

Ponadto koncert będzie miał okazję rozpocząć laureat marcowego konkursu piosenki Jacka Kaczmarskiego, którym został Marek Oleś.

Jako że lista wykonawców jest długa, zaczniemy wcześniej niż zwykle, bo już o godzinie 19:00.

Ceny biletów w przedsprzedaży w klubie lub przy rezerwacji na bilety@o2.pl to 25 zł za miejsce siedzące i 15 zł za wejściówkę. W innych punktach sprzedaży (bilety dostępne będą w sieci salonów Empik i Media Markt oraz w serwisach Biletin, Ticketpro, eBilet i Eventim) i przed koncertem ceny to kolejno 30 i 20 złotych.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Do zobaczenia 9 kwietnia!

23.03.2015 

W tradycję Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego weszły już kwietniowe koncerty pod szyldem "Źródło - przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu". W tym roku siódma już edycja tego wydarzenia odbędzie się 9 kwietnia. Po raz drugi wykonawca otwierający ten koncert zostanie wyłoniony na drodze konkursu, który będzie główną częścią marcowej odsłony WSJK. W jego ramach należy wykonać dwie piosenki z repertuaru Jacka lub tria, jakie tworzył on wraz z Przemysławem GintrowskimZbigniewem Łapińskim, i ewentualnie - na prośbę jury - trzecią piosenkę z tego repertuaru lub autorską. Zapraszamy do uczestnictwa zwłaszcza osoby, które stawiają pierwsze kroki na scenie lub nawet dopiero chcą je postawić. Konkurs odbędzie się 16 marca w klubie muzycznym Stary Klasztor, start tradycyjnie o godzinie 20:00, termin nadsyłania zgłoszeń to 15 marca.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku.

UPDATE: W drugiej części wieczoru, po konkursie, na scenie Salonu wystąpi dobrze Wam znana, a dawno nie widziana, Triada Poetica. Zapraszamy!

02.03.2015 

Za nami już pierwszy w nowym roku koncert Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego, za nami również pierwsze w nowym roku spotkanie w ramach formuły Kaczmarski Unplugged. Podporą drugiej z wymienionych imprezy, jak i afteru po pierwszej, był Michał Dominiak, który zagra w pierwszej części lutowego koncertu. Po nim na scenie pojawi się Dyrektor Praskiej Filii WSJK, czyli Kuba Kwaśniewski. Ta para wykonawców gwarantuje sporą dawkę znanych i mniej znanych piosenek Jacka, na pewno pojawią się również tłumaczenia utworów Kryla czy Nohavicy. To wszystko już 23 lutego o godzinie 20:00 w Starym Klasztorze. Zapraszamy!

WSJK - koncert lutowy na Facebooku

07.02.2015 
jamnik.net.pl
Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego 2010
Administracja i wykonanie: ReDi
Wspomagane przez: JamnikCMS