Aktualności

Styczniowy koncert Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego jeszcze przed nami i serdecznie na niego zapraszamy, ale zapraszamy już również na kolejne spotkanie - 21 lutego. Wtedy to, w tym roku wcześniej niż zwykle, odbędzie się coroczny koncert pod szyldem Źródło - przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu. Jest on organizowany w ramach obchodów 35 rocznicy powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów we Wrocławiu. Na scenie Sali Gotyckiej Starego Klasztoru zaprezentują się artyści doskonale znani salonowej publiczności - Trio Łódzko-Chojnowskie, Triada Poetica, Justyna Panfilewicz oraz Adam Łapacz. Bilety na miejsca siedzące lub stojące w cenach 30 i 20 złotych można rezerwować pod adresem mailowym bilety@o2.pl, są one dostępne także w otwartej sprzedaży w cenie o 5 złotych wyższej. Start już o 17:30! Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku

12.01.2016 

Serdecznie zapraszamy na pierwszy koncert Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego w 2016 roku, który odbędzie się już 18 stycznia w Starym Klasztorze przy ulicy Purkyniego 1 we Wrocławiu. Na scenie zarówno salonowi debiutanci, jak i stali bywalcy - tych pierwszych będziemy gościć w osobie Martyny Rejkowicz, której akompaniować będzie Paweł Rejkowicz, drugich zaś reprezentować będą Michał Dominiak i Kuba Kwaśniewski. Start jak zwykle o godzinie 20:00, wstęp jak zazwyczaj wolny. Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku

10.01.2016 

Po hucznym świętowaniu dziewiątych urodzin Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego w listopadzie, dziesiąty rok działalności rozpoczynamy koncertem, podczas którego na scenie pojawią się nie tylko gitary, ale i instrumenty smyczkowe. Po kolei jednak - w pierwszej części wieczoru publiczności zaprezentuje się Marek Oleś, laureat m.in. tegorocznego Salonowego konkursu piosenki Jacka Kaczmarskiego. Marek miał wystąpić na scenie Salonu w październiku, wtedy zatrzymała go jednak choroba, mamy nadzieję, że tym razem nic już nie stanie mu na przeszkodzie i będziemy mogli posłuchać pieśni Jacka, i zapewne nie tylko, w jego wykonaniu. W drugiej części koncertu na scenę Salonu powróci Michał Wilgocki, niegdyś występujący we Wrocławiu jako wokalista zespołu Triada Poetica, dziś występujący przy akompaniamencie gitary, na której gra sam, wiolonczeli, której smyczkiem włada żona Michała Judyta Wilgocka, oraz skrzypiec, na których zagra siostra Judyty - Magdalena Gąsior. To wszystko 21 grudnia oczywiście w Starym Klasztorze przy ulicy Purkyniego 1 - start o godzinie 20:00. Wstęp wolny!

Wydarzenie na Facebooku

11.12.2015 

Za nami wspaniały występ Michała Konstrata na październikowej edycji Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego, a przed nami już koncert listopadowy, co - jak co roku - oznacza również urodziny naszej inicjatywy. Pierwszy koncert pod szyldem WSJK odbył się już dziewięć lat temu. Przez cały ten czas na scenie Łykendu, Starego Klasztoru, a także w innych wrocławskich miejscach, zagrała ogromna liczba wykonawców, mierzących się z szeroko pojętą poezją śpiewaną. Miesiąc w miesiąc staraliśmy się przypominać postać i twórczość Jacka Kaczmarskiego, jednego z największych polskich poetów, jak i twórczość innych bardów - czy to czeskich, czy rosyjskich. Wspólne granie i słuchanie muzyki podczas koncertów i afterów oraz świetna atmosfera spotkań zawsze sprzyjały zawiązywaniu się znajomości i przyjaźni. I tegoroczne urodziny stać będą właśnie pod znakiem przyjaźni - na scenie zaprezentują się wykonawcy, których z całą pewnością można nazwać przyjaciółmi, a nawet rodziną Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. Zagra Trio Łódzko-Chojnowskie, twórcy jednej z najbardziej magicznych nocy w historii Salonu, kiedy to dwa lata temu obchodzili swoje dziesięciolecie na scenie Łykendu, podczas siódmych urodzin WSJK. Zagra Triada Poetica, a więc Michał Mańka i twórca WSJK Szymon Podwin, którzy jako zespół również będą kończyć dziewięć lat. Zagra również Kuba Kwaśniewski, twórca projektu salonowej koszulki i loga, który powstał na piątą rocznicę urodzin WSJK. A więc wszyscy, którzy zagrają podczas IX urodzin, z urodzinami właśnie są w jakiś sposób związani. Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się w sobotę 21 listopada - start wyjątkowo o 20:30! Ceny biletów to 20 zł w przedsprzedaży (rezerwacje na bilety@o2.pl) i 25 zł w dniu koncertu.

Wydarzenie na Facebooku

06.11.2015 

Pierwszy powakacyjny koncert Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego już za nami. Poza pieśniami Jacka można było na nim usłyszeć piosenki o czeskim rodowodzie. W październiku natomiast uszy skierujemy jeszcze nieco dalej na wschód - utwory Kaczmarskiego tym razem uzupełnią między innymi pieśni rosyjskie. Na scenie zaprezentują się laureaci różnych festiwali piosenki poetyckiej Michał Konstrat z Warszawy (m.in. laureat I miejsca Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w 2014 roku) oraz Marek Oleś z Gliwic (m.in. laureat II miejsca tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja"). To wszystko już 26 października - start o godzinie 20:00 w Starym Klasztorze! Wstęp oczywiście wolny.

Wydarzenie na Facebooku

15.10.2015 
jamnik.net.pl
Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego 2010
Administracja i wykonanie: ReDi
Wspomagane przez: JamnikCMS