Aktualności

Po hucznym świętowaniu dziewiątych urodzin Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego w listopadzie, dziesiąty rok działalności rozpoczynamy koncertem, podczas którego na scenie pojawią się nie tylko gitary, ale i instrumenty smyczkowe. Po kolei jednak - w pierwszej części wieczoru publiczności zaprezentuje się Marek Oleś, laureat m.in. tegorocznego Salonowego konkursu piosenki Jacka Kaczmarskiego. Marek miał wystąpić na scenie Salonu w październiku, wtedy zatrzymała go jednak choroba, mamy nadzieję, że tym razem nic już nie stanie mu na przeszkodzie i będziemy mogli posłuchać pieśni Jacka, i zapewne nie tylko, w jego wykonaniu. W drugiej części koncertu na scenę Salonu powróci Michał Wilgocki, niegdyś występujący we Wrocławiu jako wokalista zespołu Triada Poetica, dziś występujący przy akompaniamencie gitary, na której gra sam, wiolonczeli, której smyczkiem włada żona Michała Judyta Wilgocka, oraz skrzypiec, na których zagra siostra Judyty - Magdalena Gąsior. To wszystko 21 grudnia oczywiście w Starym Klasztorze przy ulicy Purkyniego 1 - start o godzinie 20:00. Wstęp wolny!

Wydarzenie na Facebooku

11.12.2015 

Za nami wspaniały występ Michała Konstrata na październikowej edycji Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego, a przed nami już koncert listopadowy, co - jak co roku - oznacza również urodziny naszej inicjatywy. Pierwszy koncert pod szyldem WSJK odbył się już dziewięć lat temu. Przez cały ten czas na scenie Łykendu, Starego Klasztoru, a także w innych wrocławskich miejscach, zagrała ogromna liczba wykonawców, mierzących się z szeroko pojętą poezją śpiewaną. Miesiąc w miesiąc staraliśmy się przypominać postać i twórczość Jacka Kaczmarskiego, jednego z największych polskich poetów, jak i twórczość innych bardów - czy to czeskich, czy rosyjskich. Wspólne granie i słuchanie muzyki podczas koncertów i afterów oraz świetna atmosfera spotkań zawsze sprzyjały zawiązywaniu się znajomości i przyjaźni. I tegoroczne urodziny stać będą właśnie pod znakiem przyjaźni - na scenie zaprezentują się wykonawcy, których z całą pewnością można nazwać przyjaciółmi, a nawet rodziną Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. Zagra Trio Łódzko-Chojnowskie, twórcy jednej z najbardziej magicznych nocy w historii Salonu, kiedy to dwa lata temu obchodzili swoje dziesięciolecie na scenie Łykendu, podczas siódmych urodzin WSJK. Zagra Triada Poetica, a więc Michał Mańka i twórca WSJK Szymon Podwin, którzy jako zespół również będą kończyć dziewięć lat. Zagra również Kuba Kwaśniewski, twórca projektu salonowej koszulki i loga, który powstał na piątą rocznicę urodzin WSJK. A więc wszyscy, którzy zagrają podczas IX urodzin, z urodzinami właśnie są w jakiś sposób związani. Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się w sobotę 21 listopada - start wyjątkowo o 20:30! Ceny biletów to 20 zł w przedsprzedaży (rezerwacje na bilety@o2.pl) i 25 zł w dniu koncertu.

Wydarzenie na Facebooku

06.11.2015 

Pierwszy powakacyjny koncert Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego już za nami. Poza pieśniami Jacka można było na nim usłyszeć piosenki o czeskim rodowodzie. W październiku natomiast uszy skierujemy jeszcze nieco dalej na wschód - utwory Kaczmarskiego tym razem uzupełnią między innymi pieśni rosyjskie. Na scenie zaprezentują się laureaci różnych festiwali piosenki poetyckiej Michał Konstrat z Warszawy (m.in. laureat I miejsca Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w 2014 roku) oraz Marek Oleś z Gliwic (m.in. laureat II miejsca tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja"). To wszystko już 26 października - start o godzinie 20:00 w Starym Klasztorze! Wstęp oczywiście wolny.

Wydarzenie na Facebooku

15.10.2015 

Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego wraca po wakacyjnej przerwie! Nowy sezon naszych spotkań z piosenką poetycką i autorską ruszy 28 września - mamy nadzieję, że większość z Was zdąży już wrócić z wyjazdów i w Starym Klasztorze spotkamy się w licznym gronie. Start oczywiście o godzinie 20:00, a na scenie tym razem wystąpią Aleksander Spyra i Kuba Kwaśniewski. Możemy więc spodziewać się sporej dawki zarówno pieśni Jacka Kaczmarskiego, jak i bardów czeskich. Wstęp - oczywiście - wolny, po koncercie - oczywiście - after, a więc przynieście gitary i śpiewniki. Zachęcamy również do przyniesienia plastikowych nakrętek - nasza zbiórka ciągle trwa.

Wydarzenie na Facebooku

17.09.2015 

Po czerwcowym koncercie Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego, na którym wystąpili Michał Dominiak i Przemysław Mazurek, czeka nas wakacyjna przerwa. Jednak już od 5 lat przerwa ta okraszona jest nie lada wydarzeniem - przed nami kolejna edycja Czatów Zamkowych! Impreza, która swój byt zaczynała jako Czaty Wolbromskie już po raz trzeci jest organizowana w gościnnych prograch zamku w Bolkowie, od czego też wzięła się jej nowa nazwa. W tym roku Czaty Zamkowe to koncerty wykonawców znanych Wam dobrze ze sceny Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego - wystąpi Triada Poetica, Adam Łapacz, Kuba Kwaśniewski i Radek Książek. A to wszystko już za tydzień - 4 lipca. Start o godzinie 19:00, a doświadczenie zeszłych lat pokazuje, że momentu zakończenia imprezy wcale nie musi wyznaczać nawet wschodzące słońce... A to dlatego, że po części koncertowej czeka nas ogniskowy after - zabierzcie więc gitary i śpiewniki! Więcej informacji na temat tegorocznych Czatów Zamkowych, m.in. na temat dojazdu, noclegów czy też tego jak pomóc w organizacji imprezy (wolontariusze są wciąż poszukiwani), znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku. Zapraszamy!

27.06.2015 
jamnik.net.pl
Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego 2010
Administracja i wykonanie: ReDi
Wspomagane przez: JamnikCMS