Aktualności

Za nami wspaniały występ Michała Konstrata na październikowej edycji Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego, a przed nami już koncert listopadowy, co - jak co roku - oznacza również urodziny naszej inicjatywy. Pierwszy koncert pod szyldem WSJK odbył się już dziewięć lat temu. Przez cały ten czas na scenie Łykendu, Starego Klasztoru, a także w innych wrocławskich miejscach, zagrała ogromna liczba wykonawców, mierzących się z szeroko pojętą poezją śpiewaną. Miesiąc w miesiąc staraliśmy się przypominać postać i twórczość Jacka Kaczmarskiego, jednego z największych polskich poetów, jak i twórczość innych bardów - czy to czeskich, czy rosyjskich. Wspólne granie i słuchanie muzyki podczas koncertów i afterów oraz świetna atmosfera spotkań zawsze sprzyjały zawiązywaniu się znajomości i przyjaźni. I tegoroczne urodziny stać będą właśnie pod znakiem przyjaźni - na scenie zaprezentują się wykonawcy, których z całą pewnością można nazwać przyjaciółmi, a nawet rodziną Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. Zagra Trio Łódzko-Chojnowskie, twórcy jednej z najbardziej magicznych nocy w historii Salonu, kiedy to dwa lata temu obchodzili swoje dziesięciolecie na scenie Łykendu, podczas siódmych urodzin WSJK. Zagra Triada Poetica, a więc Michał Mańka i twórca WSJK Szymon Podwin, którzy jako zespół również będą kończyć dziewięć lat. Zagra również Kuba Kwaśniewski, twórca projektu salonowej koszulki i loga, który powstał na piątą rocznicę urodzin WSJK. A więc wszyscy, którzy zagrają podczas IX urodzin, z urodzinami właśnie są w jakiś sposób związani. Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się w sobotę 21 listopada - start wyjątkowo o 20:30! Ceny biletów to 20 zł w przedsprzedaży (rezerwacje na bilety@o2.pl) i 25 zł w dniu koncertu.

Wydarzenie na Facebooku

06.11.2015 

Pierwszy powakacyjny koncert Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego już za nami. Poza pieśniami Jacka można było na nim usłyszeć piosenki o czeskim rodowodzie. W październiku natomiast uszy skierujemy jeszcze nieco dalej na wschód - utwory Kaczmarskiego tym razem uzupełnią między innymi pieśni rosyjskie. Na scenie zaprezentują się laureaci różnych festiwali piosenki poetyckiej Michał Konstrat z Warszawy (m.in. laureat I miejsca Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w 2014 roku) oraz Marek Oleś z Gliwic (m.in. laureat II miejsca tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja"). To wszystko już 26 października - start o godzinie 20:00 w Starym Klasztorze! Wstęp oczywiście wolny.

Wydarzenie na Facebooku

15.10.2015 

Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego wraca po wakacyjnej przerwie! Nowy sezon naszych spotkań z piosenką poetycką i autorską ruszy 28 września - mamy nadzieję, że większość z Was zdąży już wrócić z wyjazdów i w Starym Klasztorze spotkamy się w licznym gronie. Start oczywiście o godzinie 20:00, a na scenie tym razem wystąpią Aleksander Spyra i Kuba Kwaśniewski. Możemy więc spodziewać się sporej dawki zarówno pieśni Jacka Kaczmarskiego, jak i bardów czeskich. Wstęp - oczywiście - wolny, po koncercie - oczywiście - after, a więc przynieście gitary i śpiewniki. Zachęcamy również do przyniesienia plastikowych nakrętek - nasza zbiórka ciągle trwa.

Wydarzenie na Facebooku

17.09.2015 

Po czerwcowym koncercie Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego, na którym wystąpili Michał Dominiak i Przemysław Mazurek, czeka nas wakacyjna przerwa. Jednak już od 5 lat przerwa ta okraszona jest nie lada wydarzeniem - przed nami kolejna edycja Czatów Zamkowych! Impreza, która swój byt zaczynała jako Czaty Wolbromskie już po raz trzeci jest organizowana w gościnnych prograch zamku w Bolkowie, od czego też wzięła się jej nowa nazwa. W tym roku Czaty Zamkowe to koncerty wykonawców znanych Wam dobrze ze sceny Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego - wystąpi Triada Poetica, Adam Łapacz, Kuba Kwaśniewski i Radek Książek. A to wszystko już za tydzień - 4 lipca. Start o godzinie 19:00, a doświadczenie zeszłych lat pokazuje, że momentu zakończenia imprezy wcale nie musi wyznaczać nawet wschodzące słońce... A to dlatego, że po części koncertowej czeka nas ogniskowy after - zabierzcie więc gitary i śpiewniki! Więcej informacji na temat tegorocznych Czatów Zamkowych, m.in. na temat dojazdu, noclegów czy też tego jak pomóc w organizacji imprezy (wolontariusze są wciąż poszukiwani), znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku. Zapraszamy!

27.06.2015 

W czerwcu tradycyjnie ma miejsce zakończenie sezonu Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. Na ostatnim koncercie przed wakacyjną przerwą - w czasie której będzie okazja do podróżowania i robienia zdjęć w salonowej koszulce, aby zasilić nasz Facebookowy album "Spełnienie marzeń o podróżach" - wystąpią znany stałym bywalcom naszych koncertów i afterków Michał Dominiak oraz - po raz pierwszy na naszej scenie - Przemysław Mazurek, uczestnik i laureat wielu przeglądów, festiwali i konkursów, w tym laureat jubileuszowego X Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Nadzieja" im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu. To wszystko już 16 czerwca o godzinie 20:00 w Starym Klasztorze. Przybywajcie, bo następny koncert dopiero we wrześniu!

16.06.2015 
jamnik.net.pl
Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego 2010
Administracja i wykonanie: ReDi
Wspomagane przez: JamnikCMS