Aktualności
4 czerwca – w dziewiętnastą rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce – odbyła się we Wrocławiu ważna uroczystość.
Dotychczasowa ulica Rybia, zmieniła nazwę na ulicą Jacka Kaczmarskiego. Wraz z odsłonięciem nowych tablic, „ochrzczono” również nowego, wrocławskiego krasnala – Bardusia, upamiętniającego pieśniarza i Jego wrocławskie koncerty.

Ceremonii przewodzili: Prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz, Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miejskiej Wrocławia – Jerzy Skoczylas oraz zaproszony przez władze miasta gość – córka poety, Patrycja Kaczmarska.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć Tu
09.06.2008 
Na ostatnim przed wakacjami koncercie spotkają się na scenie: Triada Poetica i Adam Łapacz. Usłyszymy piosenki oraz wiersze Jacka Kaczmarskiego, Michała Frąckowskiego i Piotra Cieńskiego w opracowaniu muzycznym.
Postaram się zagrać również kilka swoich gitarowych utworów.

Naszych przyjaciół spoza Wrocławia, którzy chcieliby połączyć udział w koncercie z odwiedzinami Bardusia - kaczmarowego krasnala, śpiewającego na ul.Jacka Kaczmarskiego, proszę o indywidualny kontakt celem zorganizowania wspólnego spaceru.

Pozdrawiam i zapraszam
$imon
05.06.2008 
W najbliższą środę, o godzinie 12:00, odbędzie się uroczyste przemianowanie dotychczasowej ulicy Rybiej na ulicę Jacka Kaczmarskiego.
Gościem honorowym uroczystości będzie Patrycja Kaczmarska.

Oto planowany przebieg imprezy:

- otwarcie uroczystości przez p. Jarosława Krauze
- przemówienie Prezydenta Wrocławia p. Rafała Dutkiewicza
- wystąpienie p. Jerzego Skoczylasa, przewodniczącego Komisji Kultury rady Miejskiej Wrocławia
- odsłonięcie tablicy z nazwą ulicy
- wykonanie pieśni "Mury" (uczniowie wrocławskich szkół)
- osłonięcie figurki krasnala upamiętniającego Jacka Kaczmarskiego (pod tablica z nazwą ulicy).

Warto być świadkiem tej ważnej i wzruszającej chwili.
To kolejny wrocławski dowód pamięci.
Pozdrawiam
$imon

30.05.2008 
Kolejna edycja Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego odbędzie się 29.05.2008 r. Wszystkich miłośników "piosenki z tekstem" zapraszam do klubu muzycznego "Łykend" na spotkanie z twórczością Mirosława Czyżykiewicza. Początek koncertu o godz. 20:00. Bilety do nabycia w klubie, w cenie 35 PLN, w dniu koncertu - 40 PLN.

Do zobaczenia!
$imon
29.05.2008 
Udało nam się wreszcie powołać do życia stronę internetową Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. Dzięki wspólnym staraniom mamy wreszcie swoje miejsce w sieci.
Możecie tutaj uzyskać potrzebne informacje, poznać Salonowe plany oraz ludzi z nim związanych, możecie dzielić się wspomnieniami i wrażeniami, zapoznawać się z materiałami dotyczącymi kulturalnego życia Salonu...
29.05.2008 
jamnik.net.pl
Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego 2010
Administracja i wykonanie: ReDi
Wspomagane przez: JamnikCMS