Aktualności
Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego pragnie zaprosić wszystkich miłośników twórczości jednego z największych polskich bardów na VI edycję Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego –„Nadzieja”, która odbędzie się w dniach 31.07-1.08. 2009 r. w Kołobrzegu.
24.07.2009 
Serdecznie zapraszam na przedwakacyjne spotkanie, zamykające sezon 2008/2009.

Spotykamy się 20 czerwca, tym razem w sobotę. Ta czerwcowa edycja WSJK będzie miała dwie odsłony: o godz. 15.15 zapraszam wszystkich do gmachu Instytutu Filologii Polskiej przy pl. Nankiera, a dokładnie do sali 121. W tej to właśnie sali odbędzie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Gajdą – autorem biografii Jacka Kaczmarskiego pt. „To moja droga”.

Droga część spotkania odbędzie się tradycyjnie w Klubie Muzycznym „Łykend”, a rozpocznie się - również tradycyjnie – ok. godz. 20.oo. Na scenie pojawi się cała grupa wykonawców: Antek Kamiński, Triada Poetica, Przemysław Grudziński, Rafał Baranowski, Adam Łapacz, Łukasz Jęcek, Radek Książek i inni.

Zapraszam wszystkich do wspólnego śpiewania ulubionych piosenek, mamy okazję – po powrocie z festiwalu w Bydgoszczy – do kolejnego tłumnego spotkania i „odnowienia ślubów” Zakonu Kaczmarowców :-)

Pozdrowienia
$imon
17.06.2009 
Z okazji niedawnej premiery biografii Jacka Kaczmarskiego pióra Krzysztofa Gajdy pt. „To moja droga” zapraszamy na spotkanie wspomnieniowe, które odbędzie się 16 czerwca o godz. 18.oo, w kawiarni „Literatka” (Rynek 56/57). Spotkanie poprowadzi Jacek Antczak, wrocławski dziennikarz, autor kilku wywiadów z poetą, a wspominać Jacka Kaczmarskiego będą znajomi i Przyjaciele:

Jolanta Piątek - wrocławianka, przez wiele lat przyjaźniła się z poetą, nagrywała jego piosenki we wrocławskim studiu

Jerzy Zielonka - wrocławski romanista, pisarz, mieszkał obok Jacka w australijskim Perth

Piotr Załuski - dokumentalista, dziennikarz, pracował z Jackiem w Radiu Wolna Europa

Krzysztof Jakubczak - opozycjonista z Wrocławia, organizator koncertów Jacka w latach 90-tych.

Podczas spotkania wystąpi Triada Poetica, która będzie miała przyjemność wykonania kilku wierszy i piosenek Jacka.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich sympatyków Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego, zwłaszcza, że Salon tworzą w większości ludzie młodzi, którzy mają okazję do zetknięcia się z osobami bliskimi Autorowi „Rublowa”. Spotkanie ma charakter otwarty, liczymy więc na liczne przybycie kaczmarofili oraz ciekawe rozmowy, dzielenie się wspomnieniami, anegdotami itp.

Najbliższa edycja WSJK odbędzie się 20 czerwca i będzie miała – przy okazji - charakter zlotu użytkowników forum Jacka Kaczmarskiego, rozsianych po całym kraju. W związku z tym na scenie wystąpi wielu wykonawców, scena będzie otwarta dla kaczmarofili. Ponadto przed koncertem odbędzie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Gajdą. O szczegółach poinformuję po dokładnym ustaleniu czasu i miejsca spotkania.

Tymczasem zapraszam do „Literatki"!

$imon

11.06.2009 
W dniach 6 - 7 czerwca odbędzie się w Bydgoszczy IV Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije". Zapraszamy na stronę festiwalową, gdzie znajdziecie wszystkie informacje na temat organizacji i programu imprezy: www.zrodlowciazbije.pl

W tegorocznym konkursie wystąpi kilku wykonawców związanych z Wrocławskim Salonem Jacka Kaczmarskiego. I tak - spośród najbliżej z Salonem związanych wystąpią: Antoni Kamiński ( w konkursie zaśpiewa "Wesołe miasteczko", "Przedszkole"), Szymon Podwin & Łukasz Mytnik ( "1788", "Rozstrzelanie") oraz Adam Łapacz ("Źródło wszelkiego zła", "Jan Kochanowski"). Ponadto, znani ze sceny salonu, wystąpią: Krzysztof Gubański & Olek Matyba ("Kara Barabasza", "Krajobraz po uczcie"), Radek Książek ("Tren spadkobierców", "Teodycea"), Zbyszek Biber ("Walka Jakuba z aniołem", "Obława II") oraz Elżbieta Czyż, której podczas konkursu akompaniować będzie Szymon Podwin ("Przypowieść o ślepcach", "Traktat o przestrzeni").

Zapraszamy wszystkich kaczmarofili do wspólnego spotkania podczas festiwalu. W sprawie bydgoskich noclegów można kontaktować się z p. Tomaszem Zielińskim ( mail: rzecznik@ukw.edu.pl , tel. 504 162 661). Miejcie na uwadze, że ilość miejsc ograniczona, a koszt noclegu wynosi ok. 30 PLN..

Do zobaczenia!

02.06.2009 
Serdecznie zapraszam na kolejna edycję Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. Powracamy do piosenek Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy, tym razem w urokliwym, lirycznym wydaniu.

Na naszej scenie zagoszczą, znani już Salonowej publiczności - choćby z ostatniego, wzruszającego koncertu w Radiu Wrocław - Andrzej Korycki i Dominika Żukowska.Nasi piątkowi goście mają swoich oddanych wielbicieli, nie zabraknie zatem i piosenek żeglarskich.

Polecam odwiedziny na stronie internetowej Artystów:.

http://www.korycki.com/

Zapraszam do klubu "Łykend" 22 maja, w piątek. Koncert rozpocznie się ok. godz. 20.00. Bilety w cenie 20 PLN (w dniu koncertu 25 PLN) do nabycia w klubie oraz pod adresem: bilety@o2.pl

Do zobaczenia!

$imon

07.05.2009 
jamnik.net.pl
Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego 2010
Administracja i wykonanie: ReDi
Wspomagane przez: JamnikCMS