Aktualności

Zbliża się wakacyjna przerwa. Po przebrnięciu przez trudy sesji egzaminacyjnych jednych studentów czeka okres odpoczynku i relaksu, innych, mimo letniej przerwy, czas pracy i wakacyjnego zarobkowania.Aby wprawić sympatyków w dobry nastrój na te wakacje – zapraszam 15 czerwca o godz. 2o.oo na ostatni przed wrześniem koncert.

Powrócimy w tym miesiącu do pomysłu całościowych prezentacji programów Jacka Kaczmarskiego. Tym razem usłyszycie program „Między nami”, który wykona znany już wszystkim Adam Łapacz. Najprawdopodobniej zagra również TRIADA POETICA. Z miesiąca na miesiąc przybywa nam w repertuarze piosenek. Jest wysoce prawdopodobne, że uda nam się zaprezentować fragmenty powstającego programu pod roboczym tytułem „Galeria”. Po zasadniczej części koncertu – jak zawsze możecie liczyć na koncert życzeń. Pożegnajmy z czadem kolejny rok akademicki i powitajmy kolejne wakacje.

Do zobaczenia
$imon

08.06.2010 

Przed nami kolejna edycja WSJK. Zapraszam wszystkim do „Łykendu” w środę, 12 maja. Kontynuujemy serię koncertów poświęconych twórczości Patrona Salonu. Tym razem gościem wieczoru będzie PRZEMYSŁAW GRUDZIŃSKI, który zaprezentuje się w Kaczmarskim repertuarze.Przemek gościł już na naszej scenie, wystąpił w czerwcu zeszłego roku podczas koncertu zamykającego rok akademicki. Znany jest w środowisku kaczmarofilskim, występował podczas Festiwalu Piosenki Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy, koncertuje najczęściej w Gdańsku. Atutem jego setów koncertowych jest fakt, że obok powszechnie znanych i lubianych piosenek, usłyszeć można i te znane mało lub wręcz – zapomniane utwory z dorobku największego polskiego barda.

Obok Przemka na scenie pojawi się oczywiście TRIADA POETICA, tym razem w męskim składzie. Wspólnie z Michałem postaramy się przygotować kilka nowych piosenek, wykonamy także część naszego stałego już repertuaru. Scena „ruszy” tradycyjnie już – ok. godz. 2o.oo Zasadnicza część koncertu składać się będzie  z dwóch odsłon (Przemek Grudziński i Triada Poetica), następnie wedle Salonowej tradycji: będziemy spontanicznie kontynuować imprezę.

Zapraszam także do naszej galerii: pojawiły się tam zdjęcia z ostatniego koncertu, jaki odbył się z okazji szóstej rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego.

Do zobaczenia
$imon

06.05.2010 


Wszystkich mających w pamięci zeszłoroczny koncert "Źródło wciąż bije - Przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu", jaki odbył się w Sali Koncertowej im. Jana Kaczmarka w Polskim Radiu Wrocław - zapraszam serdecznie 8 kwietnia do siedziby Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego, Klubu Muzycznego "Łykend".
W pierwszy dzień Festiwalu Piosenki Studenckiej "ŁYKEND 2010" - zagramy koncert poświęcony pamięci największego polskiego barda, upamiętniający szóstą już rocznicę Jego śmierci.
W części oficjalnej koncertu, którą będę miał przyjemność poprowadzić, na scenie pojawią się: Trio Łódzko - Chojnowskie, Triada Poetica, Michał Mańka (gościnnie z Tomkiem Susmędem), Łukasz Jęcek, Adam Łapacz. Będzie zatem różnorodnie: występy solistów, prezentacje duetów oraz pełne brzmienie tria.
Po części oficjalnej - zapraszam, jak zawsze, do wspólnego śpiewania w ramach "Koncertu Życzeń". Spotkanie potrwa do późnych godzin, odwiedzą nas goście z różnych stron kraju,, nie zabraknie Waszych ulubionych piosenek.
Koncert rozpoczniemy ok. 19.00 - 19.30.
Bilety w przedsprzedaży - 15 PLN, z dniu koncertu - 20 PLN

Można je nabyć:
Klub Muzyczny ŁYKEND, Wrocław, Podwale 37/38
Salony Empik w całym kraju
Mediamarkt w całym kraju
DCIK-OKIS, Wrocław, Rynek - Ratusz 24
Hala Stulecia, Wrocław, ul. Wystawowa 1
oraz na stronach:
http://www.wrockfest.pl
http://www.ticketpro.pl
http://www.eventim.pl

Pozdrowienia

$imon

04.04.2010 
xWitam serdecznie po niedługiej przerwie.
W oczekiwaniu na festiwalowy koncert w kwietniu - zapraszam wszystkich 3 marca na kolejna edycję Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. Spędzimy ten wieczór, podobnie jak ostatni koncert Salonu, w atmosferze twórczości naszego Patrona.
Swoją formę sprawdzi na naszych oczach i uszach dawno nie oglądany na naszej scenie - Adam Łapacz z Warszawy. Znając poprzednie występy Adama - o jego formę możemy być spokojni, pozostaje nam więc tylko sprawdzić formę... własną. Niesamowita atmosfera minionego koncertu, wspólne chóralne śpiewanie, owacje na stojąco i tłumne jak chyba jeszcze nigdy odśpiewanie tradycyjnego "Hymnu wieczoru kawalerskiego" - pozwala zdiagnozować wśród wrocławskiego środowiska kaczmarofilskiego wspaniały koncertowy potencjał.
Zapraszam więc serdecznie wszystkich stałych bywalców oraz wszystkich ludzi dobrej woli. Czeka nas kilka godzin wypełnionych piosenkami Jacka Kaczmarskiego w świetnym wykonaniu. Zaczynamy, jak zwykle, ok. godz. 20.oo

Pozdrowienia

$imon23.02.2010 
Zapraszam serdecznie na kolejne - tym razem bardzo Kaczmarowe - spotkanie.
10 lutego, w środę, jak zawsze ok. godz.20.oo zaczynamy grać i śpiewać.
Na scenie, w pierwszej części wieczoru, Triada Poetica. Postaramy się o nowe piosenki, sięgniemy po Kaczmarskiego i Herberta. W drugiej części koncertu wystąpi doskonale Wam już znany, niejeden raz oklaskiwany - Michał Mańka. Michał zaprezentuje się w typowy repertuarze Kaczmarskim, a może da się namówić i na odstępstwa od tej formuły - skądinąd wiadomo mi, że pracuje nad innymi projektami.
Zapraszam i do zobaczenia!

Pozdrowienia

$imon

05.02.2010 
jamnik.net.pl
Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego 2010
Administracja i wykonanie: ReDi
Wspomagane przez: JamnikCMS